پالم

پالم چیست؟

گیاه پالم يا نخل روغنی (Elaeis guineensis) از گیاهان بومی آفریقا و از خانواده نخل ها می باشد. این گیاه برای اولین بار در کشورهای مناطق استوایی مثل انگولا و توگو به عمل آمده است و سپس تکثیر و نگهداری از آن در کشورهایی مانند اندونزی و فیلیپین گسترش یافته است. در حال حاضر مالزی بزرگترین تولید کننده گیاه پالم محسوب می شود.

نخل های روغنی دارای ساقه بلندی می باشند بطوریکه ارتفاع آنها به 20 متر هم می رشد. این گیاه دارای گل های ریز و متعددی به طول پنج سانتی متر می باشد که رنگ آنها قرمز تیره است.

روغن پالم

روغن پالم خوراکی از هسته گیاه استخراج می شود. که با روغن پالم استخراج شده از گوشت گیاه متفاوت است و دارای ترکیب و خصوصیات متفاوت و مصارف مجزا می باشد.روغن پالمی که از میوه گیاه استخراج می شود در ساخت محصولاتی مانند صابون، لوازم آرایشی، سوخت های زیستی استفاده می شود.

روغن پالم مثل همه روغن های گیاهی روغن نخل حاوی کلسترول نیست اگرچه مصرف چربی اشباع شده کلسترول LDL و HDLرا افزایش می دهد. به دلیل برخی از وجود اسيد‌هاي چرب، روغن پالم در دمای اتاق به دو بخش مایع و جامد تبدیل می‌شود.

مضررات روغن پالم

اگرچه بیشتر مطالعات نشان داده‌اند روغن پالم تأثیر محافظت‌کننده‌ای بر سلامت قلب دارد، مطالعات دیگر نتایج ضدونقیضی را گزارش کرده‌اند.

مطالعه‌ای روی زنان دارای کلسترول بالا انجام شد. این مطالعه نشان داد که درنتیجه‌ی مصرف روغن پالم، سطوح نوعی LDL کوچک و چگال یا sdLDL (نوعی کلسترول که با بیماری قلبی ارتباط دارد) افزایش یافت اما با مصرف روغن‌های دیگر کاهش پیدا کرد. اگرچه ترکیبی از روغن پالم و روغن سبوس برنج سطوح sdLDL را کاهش داد.